Heavy Metal Book TAG 2

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami pojawił się pierwszy na tym blogu tag. I to nie byle jaki tag. HEAVY METAL BOOK TAG! Został on stworzony przez Honoratę z bloga Myshelf and Books i od razu mi się spodobał. Autorka wybrała osiem podgatunków metalu i rocka i dopasowała do nich tematycznie książki. Było to wyzwanie, ale chyba mi się udało. Teraz uzyskałam zgodę od Honoraty na stworzenie, jakby drugiej edycji tego book tagu. Trzymałam się podobnych zasad – osiem podgatunków, osiem lektur, które oczywiście przeczytaliśmy. Honoracie moje pomysły się spodobały i zdecydowała się podjąć mojego wyzwania. Również Was wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w naszych tagach, przykład pierwszej edycji znajdziecie TUTAJ . Nie przedłużając przejdźmy do zabawy!

Alternative Metal

Książka, która zawiera najwięcej elementów naukowych oraz rozwiązań pochodzących z dalekiej przyszłości.

Pozycją, która według mnie jest kwintesencją science-fiction, którą przeczytałam jest Zagubione dziedzictwo Zbigniewa Fietkiewicza. Akcja dzieje się w odległej przestrzeni kosmicznej, bohaterowie podróżują między planetami wielkimi statkami kosmicznymi i szukają technologii, o której nam się nie śniło. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, była lekka w odbiorze. Dodatkowo Autor choć używał języka typowo naukowego to robił to w taki sposób, by czytelnik na spokojnie odnalazł się w temacie. Była to moja pierwsza lektura Sci-Fi i cieszę się, że akurat na nią padło. Dodatkowo zakończenie jest bardzo ciekawe i zachęca do sięgnięcia po kolejne części. O ile się pojawią.

Power Metal

Książka, której fabuła jest szybka, a bohaterowie tryskają energią do działania.

Początek był łatwy, ale teraz zaczynają się schody. Długo nie mogłam dopasować odpowiedniej książki. W końcu wymyśliłam – Śmiertelne oczyszczenie Agaty Polte. Znajdziemy tutaj młodych bohaterów gotowych do działania. Zabójcze Żmije, które stanął na głowie, by ocalić swój Gang. A problem, z którym przyjdzie im się borykać w książce Polte nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie, gdy przeciwnik jest zawsze o krok przed nimi. Przyjemna w odbiorze lektura, gdzie mamy ciągłą akcję z wieloma zwrotami akcji. To lubię, polecam.

Industrial Metal

Książka, która porusza kontrowersyjny temat.

Cóż może być bardziej kontrowersyjne niż przedstawienie portretu kobiety pogrążonej w alkoholizmie. Temat ten poruszył w swojej Toksyczności Jarosław Czechowicz. Jego lektura stanowi swoisty monolog głównej bohaterki, która opowiada o swoim upadku, o walce z chorobą, o stanach niebycia i terapii odwykowej oraz o chwilach, gdy życie rzucało jej kłody pod nogi. Samobójstwo męża, dzieci odebrane przez opiekę społeczną, plotki sąsiadów. Mimo ciężkiego tematu książka była dosyć lekka w odbiorze, dodatkowo przemyślenia bohaterki oraz osób z jej najbliższego otoczenia w pewien sposób wpływają na czytelnika. Książka potrafi wstrząsnąć.

Symphonic Metal 

Książka, która zawiera w sobie ogrom magii i jest przesiąknięta elementami oraz postaciami fantastycznymi.

I tutaj znowu mam problem. Walczyłam sama ze sobą przy tym wyborze. W pierwszym momencie chciałam wybrać, którąś z książek z serii Blizzard Legends z uniwersum World of Warcraft, ale nie mogłam zdecydować którą. Doszłam jednak do wniosku, że nie znam książki bardziej przesiąkniętą magią niż Zawód wiedźma Olgi Gromyko. Pomińmy fakt, że Wolha Redna jest jedną z najbardziej szurniętych postaci literacki jaką znam. Świat wykreowany przez Gromyko zawiera wszystko co królestwo z baśni powinno mieć. Mamy tu nawet szkołę magii. Co chwilę napotykamy na swej drodze nowe istoty, o których do tej pory słyszeliśmy tylko w bajkach. Czytają tą książkę człowiek wyobraża sobie piękny, pełny kolorów i roślin zaczarowany świat. Takiej magii w żadnej innej lekturze nie znalazłam. Gorąco polecam, szczególnie ze względu na humor oraz W.Redną.

Gothic Metal

Książka zawierająca porywający, gotycki romans.

Cóż innego mogłabym przywołać, jak nie Woła mnie ciemność Agaty Suchockiej. Tu nawet nie trzeba się zbytnio rozpisywać – mroki dziewiętnastowiecznego Londynu, tajemnice, wystawne bale i namiętna miłość. Czego chcieć więcej? Idealny gotycki romans. Pierwszy w moim życiu erotyk, który zrobił na mnie tak ogromne wrażenie. Historia bohaterów intryguje i pochłania tak bardzo, że ciężko się od lektury oderwać. I w dodatku ten klimat… Czysta perfekcja.

Folk Metal

Książka pełna elementów zaczerpniętych z mitów, legend oraz folkloru.

Ja uwielbiam historie, które nawiązują do przeróżnych mitologii dawno już zapomnianych. Dlatego uwielbiam Ricka Riordana i jego serie o półbogach. Mimo iż są to typowe lektury dla młodzieży. Zaczęło się od wierzeń Greków, Rzymian i Egipcjan, aż w końcu moje modły zostały wysłuchane i ukazała się trylogia nordycka opowiadająca losy Magnusa Chase’a. Tak! Jestem ogromną fanką Riordana, gdyż w jego książkach wszystko kręci się wokół mitów. Zasada została zachowana również przy pozycji Magnus Chase i Miecz Lata.  Przy przygodach młodego bohatera i jego towarzyszy nie można się nudzić. Dodatkowo można dowiedzieć się wielu ciekawostek i poznać sporo mitów.

Neo Classical Metal

Książka, której fabuła przenosi do innej epoki czasowej.

Lovecraft i Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne bezsprzecznie. Fakt faktem, Lovecraft tworzył ponad sto lat temu, ale jego opowiadania mają w sobie jakąś magię czasu. Wszystko jest w nich idealnie opisane i czytając człowiek zapomina, że jest w XXI wieku. Autor bardzo dobrze oddał czasy, w których sam żył. Tyczy się to 99% opowiadań. Gdyby ktoś z Was pragnął uciec od rzeczywistości, w której żyje to serdecznie polecam sięgnąć po Lovecrafta.

Melodic Death Metal

Książka krwawa, lecz jednocześnie bardzo lekka w odbiorze.

Ostatnia już książka, ale i największy problem. Mój wybór jest trochę naciągany, ale stawiam na Anetę Jadowską i jej Dziewczynę z Dzielnicy Cudów. Nikita jest płatną zabójczynią, została do tego specjalnie wytrenowana przez matkę. Właściwie przez całą trylogię mamy akcję i krwawe walki. Szczególnie, gdy bohaterka włączy swój tryb bojowy. Wtedy z przeciwników mało co zostaje. Sprawy się tym bardziej komplikują, gdy ktoś zaczyna na Nikitę polować, ale tą Modliszkę mało kto jest w stanie tknąć. Mimo krwawych strzelanin, rzezi, którą robi Nikita po przemianie to książki Jadowskiej bardzo, bardzo przyjemnie się czyta. Wszystko jest takie lekkie w odbiorze i okraszone humorem. I ja to kupuję. Z początku miałam wybrać Dzikie dziecko miłości Jadowskiej, gdzie mamy mordercę sadystę i gwałciciela, ale po głębszej analizie to Nikita częściej wraca do domu zakrwawiona.

Mam nadzieję, że Heavy Metal Book TAG 2 się Wam podobał. Razem z Honoratą, która jest twórczynią całego pomysłu serdecznie zapraszamy Was do zabawy. Ciekawa jestem bardzo Waszych propozycji!

women fantasy art elves_www.paperhi.com_59

8 uwag do wpisu “Heavy Metal Book TAG 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s