LOVECRAFT vs WARCRAFT ~ Najlepsze cytaty #11

Prawie rok minął od ostatniego postu z serii „Najlepsze cytaty”. Postanowiłam z tym trochę przystopować, gdyż miałam lekkie wrażenie, że jest tego zbyt dużo. Teraz widzę, że był to błąd, który zamierzam naprawić. Ostatnio na moim Facebooku pojawia się dużo „Lovecrafta” i „Warcrafta” – te dwa słowa, choć brzmią podobnie, nie mają ze sobą nic wspólnego. Ja jednak postanowiłam je połączyć. Zrobimy sobie dziś małe porównanie cytatów z prozy Samotnika z Providence, który pisał na początku XX wieku, z tekstami z książek fantastycznych, nawiązujących do uniwersum gry komputerowej World Of Warcraft. Poprzednie posty z serii zawierały po około dziesięć cytatów. W tym przypadku nie zmieścimy się w tym przedziale i postanowiłam zrobić 7vs7. Przy wyborze cytatów nie kieruję się żadnymi kryteriami – wstawiam te, które mi się podobają. Zaczynajmy!

57038424_423167801833236_945271853163741184_o

Kot bowiem jest tajemniczym stworzeniem, bliskim tych dziwnych istot, których ludzie nie są w stanie dojrzeć. Jest duszą antycznego Egiptu i skarbnicą opowieści z zapomnianych miast Meroe i Ophiru. Spokrewniony z władcami dżungli, należy do spadkobierców tajemnic sędziwej, złowieszczej Afryki. Kuzynem jego jest Sfinks i mówi on jego językiem, jest wszakże starszy od Sfinksa i pamięta to, o czym tamten już zapomniał. – H.P. Lovecraft „Sny o terrorze i śmierci”

Wszyscy jesteśmy słabi w taki czy w inny sposób. Niezależnie od gatunku. Czasami nasza słabość jest zamaskowaną siłą. Czasami naszą zgubą. Czasem jednym i drugim. Mądry rozumie swą słabość i stara się wyciągnąć z niej nauczkę. Głupiec pozwala, by słabość nad nim zwyciężyła i go zniszczyła.
A czasami mądry okazuje się głupcem. – Christie Golden „World of Warcraft: Narodziny hordy”

Wydaje mi się, że największym dobrodziejstwem na tym świecie jest fakt, że umysł ludzki nie potrafi skorelować całej swej istoty. – H.P. Lovecraft „Zew Cthulhu”

Istnieje przestrzeń dla zaufania; nikt nie mógłby zarzucić, że tego nie wiem. Ale musimy być również ostrożni. Piękne lico może zawieść, a nawet ci, w których wierzyliśmy całą duszą, mogą oszukać. – Christie Golden „World of Warcraft: Narodziny hordy”

Lecz po cóż się trudzicie? Czyż nie po to, by żyć i zaznawać szczęścia? Jeśli trudzicie się tylko po to, by móc trudzić się jeszcze więcej, kiedyż osiągniecie szczęście? – H.P. Lovecraft „Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne”

– […] Dopilnuję, by zginęli co do ostatniego! Nawet jeśli miałoby mi to zająć sto lat!
Dreszcz przebiegł Turalyonowi po plecach.
– Allerio – zaczął cicho – mówisz o ludobójstwie.
Uśmiech, który wykrzywił jej wargi, był wyjątkowo okrutny.
– Ludobójstwo jest wtedy, gdy zabijanych można określić słowem „lud”. A to jest nic innego niż eksterminowanie szkodników. – Christie Golden/Aaron Rosenberg „World Of Warcraft: Przez Mroczny Portal”

Dzieci zawsze będą bać się ciemności, a ludzie o umysłach wrażliwych na dziedziczne impulsy zawsze drżeć będą na myśl o ukrytych i nie poznanych światach dziwnych istot, które pulsują być może w otchłaniach pomiędzy gwiazdami lub też odrażająco wciskają się do naszego świata wśród bluźnierczych wymiarów, widocznych tylko dla zmarłych i szaleńców. – H.P. Lovecraft

Nadzieja to coś, co zostaje, kiedy zawiodło wszystko inne. Tam, gdzie jest nadzieja, tam da się uzdrowić wszystko, co uzdrowić można – a także niektóre rzeczy, których nie można. – Christie Golden „World od Warcraft: Zbrodnie wojenne”

Życie jest doprawdy ohydne, na domiar złego zaś uchyla niekiedy zasłonę pozorów i odsłania przed nami przebłyski diabolicznej prawdy czyniącej je tysiąckroć ohydniejszym… – H.P. Lovecraft „Zgroza w Dunwich i inne prze­ra­ża­jące opo­wie­ści”

Jeśli potrzeba Ci miłości, musisz być gotowa szukać jej nawet na skraju świata. – Christie Golden „Warcraft. Oficjalna powieść filmu”

Najbardziej arcydiabelskim wstrząsem, jaki można sobie wyobrazić, jest ów, gdy wpadamy w otchłań niespodziewanego, gdy niewiarygodność graniczy z groteską. – H.P. Lovecraft „Zgroza w Dunwich i inne prze­ra­ża­jące opo­wie­ści”

Istnieje przestrzeń dla zaufania; nikt nie mógłby zarzucić, że tego nie wiem. Ale musimy być również ostrożni. Piękne lico może zawieść, a nawet ci, w których wierzyliśmy całą duszą, mogą oszukać. – Christie Golden „World of Warcraft: Narodziny hordy”

Najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym. – H.P. Lovecraft „Nadnaturalny horror w literaturze”

Nienawiść jest potężna. Nienawiść może być wieczna. Nienawiścią można manipulować. I nienawiść można wzbudzić. – Christie Golden „World of Warcraft: Narodziny hordy”

A Wam, który z cytatów najbardziej przypadł do gustu?

 

13 uwag do wpisu “LOVECRAFT vs WARCRAFT ~ Najlepsze cytaty #11

 1. Aleksandra Załęska

  Ciekawe cytaty wybrałaś. Bardzo życiowe, a niektóre mogłyby być mottem życiowym.Ksiązek Lovercrafta nie czytałam, natomiast „World of Warcraft: Narodziny hordy” czytałam i bardzo mi się ta książka podobała 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Lovecraft był bardzo specyficzną osobą i świetnym pisarzem. Wykreowane przez niego uniwersum daje niesamowite pole do popisu. Kto nie czytał niech nadrobi.

  Książek z uniwersum WoW nie czytałem, jakoś mam opory przed czytaniem książek „na podstawie”. Mimo wszystko cytaty zachęcają.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Black Unicorn Presents

   Zgadzam się co do Lovecrafta – wg mnie każdy powinien się zapoznać z jego twórczością. Teraz wydawnictwo Vesper wydało zbiór „Zew Cthulhu” z wybranymi pięcioma opowiadaniami, idealne dla osoby początkującej. Jeśli chodzi o WOWa to fakt, książki nawiązują do uniwersum, ale powiedziałabym raczej, że są takim rozszerzeniem gier.

   Polubienie

 3. borosiareads

  A czy mogę podać dwa cytaty, które do mnie trafiają?
  1. „Nadzieja to coś, co zostaje, kiedy zawiodło wszystko inne. Tam, gdzie jest nadzieja, tam da się uzdrowić wszystko, co uzdrowić można – a także niektóre rzeczy, których nie można. – Christie Golden „World od Warcraft: Zbrodnie wojenne”
  2. „Najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym. – H.P. Lovecraft „Nadnaturalny horror w literaturze”

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s